STUDIOZDROWIA | ul. Broniewskiego 28, 01-771 Warszawa | Hanna Kaczorek +48 601 815 993 | Niezależny Dystrybutor Herbalife | Skontaktuj się z nami

6 RAD – JAK PODKRĘCIĆ METABOLIZM?

z 15 lutego 2021 Odchudzanie, Odżywianie ma 0 komentarzy

RADA 1.

W każdym posiłku jedz białko, by zadbać o swoje mięśnie

Jedzenie odpowiednich ilości białka w każdym posiłku podczas diety redukcyjnej to podstawa. Im więcej masz mięśni, tym masz szybszy metabolizm i mniej tkanki tłuszczowej.

Mięśnie szkieletowe to główny „piec do spalania kalorii” w naszym organizmie – 1 kg mięśni spala ok. 100 kcal /dobę, podczas gdy 1 kg tłuszczu tylko 4 kcal/dobę.

  1. aby zbudować masę mięśniową potrzebne są dwa czynniki: trening siłowy – anaerobowy i jedzenie 2 g białka / kg masy ciała
  2. aby utrzymać istniejącą masę mięśniową i chudnąć: wystarczy nam 1,5 g białka / kg masy ciała
  3. aby utrzymać istniejącą masę mięśniową i utrzymać wagę: nasze zapotrzebowanie na białko to 1g /kg masy ciała

Białko nie tylko pomoże Ci zadbać o masę mięśniową, ale także przyspieszy Twój metabolizm. Samo jego strawienie wymaga zużycia sporej ilości energii, co podkręca przemianę materii. Ten tzw. efekt termogeniczny w przypadku białka osiąga wartość 30%, co znaczy, że z każdego grama białka już podczas trawienia jest spalane 30% kcal. Kaloryczność produktów białkowych jest więc jakby o 30% niższa niż w rzeczywistości.

Ważne jest, by białko znalazło się w każdym posiłku (przeciętna porcja to wielkość dłoni – bez palców) i aby w codziennej diecie sięgać do zróżnicowanych źródeł białka. Korzystaj z pełnowartościowych białek zwierzęcych: chudego mięsa, ryb, owoców morza, nabiału, jajek oraz białek roślinnych ( w większości niepełnowartościowych, ale pozbawionych tłuszczów nasyconych, mniej kalorycznych i powiązanych z błonnikiem, witaminami i minerałami): roślin strączkowych, pestek, orzechów i pełnych ziaren. Staraj się, by minimum 50% protein pochodziło ze źródeł roślinnych.

Zbilansowane posiłki zawierające zdrowe białko i zdrowe węglowodany złożone dają najdłużej uczucie nasycenia i wysoką przemianę materii….

Cały poradnik znajdziesz pod linkiem:

https://studiozdrowia.com/wp-content/uploads/2021/02/Jak-podkrecic-metabolizm.pdf