STUDIOZDROWIA | ul. Broniewskiego 28, 01-771 Warszawa | Hanna Kaczorek +48 601 815 993 | Niezależny Dystrybutor Herbalife | Skontaktuj się z nami

JEDZ ZGODNIE Z RYTMEM DOBOWYM – CZĘŚĆ PIERWSZA

z 15 lutego 2021 Odchudzanie, Odżywianie ma 0 komentarzy

Co to jest rytm dobowy?

W dobowy zegar biologiczny wyposażone są zarówno zwierzęta, jak i rośliny. Większość procesów fizjologicznych zachodzi rytmicznie – najczęściej są to zmiany powtarzające się co, mniej więcej, 24 godziny.

Twój organizm sam wie, co dla niego najlepsze i czego potrzebuje, aby funkcjonować najbardziej efektywnie. Dzięki temu jesteś bardziej wydajna, pełna energii a Twój mózg może lepiej pracować.

Dobowy zegar biologiczny działa na zasiądzie reakcji chemicznych, które zachodzą pod wpływem światła. Świtało docierające przez siatkówkę oka do mózgu, wpływa np. na to, czy jesteś senna, czy też nie. Działanie takiego zegara regulowane jest przez melatoninę, którą produkuje szyszynka.

Jeśli żyjesz niezgodnie ze swoim rytmem biologicznym np. jesz w  nocy, trudniej jest Ci zasnąć, budzisz się zmęczona. Często również, kiedy z jakiegoś powodu zarwiesz noc, stajesz się następnego dnia bardziej głodna, więcej jesz. Jeżeli często będziesz zmuszać swoje ciało do pracy niezgodnie z jego rytmem, możesz trwale obniżyć swój nastrój, popaść w chroniczne zmęczenie, narazić się na nerwice i stany depresyjne, doprowadzić do rozstroju zdrowia, przyczynić się do rozwoju różnorakich chorób i – co udowodniono bez żadnych wątpliwości – zacząć przybierać na wadze.

Skorzystaj z linku poniżej, by pobrać cały poradnik” Jedz zgodnie z rytmem dobowym – część pierwsza”

https://studiozdrowia.com/wp-content/uploads/2021/02/Jedz-zgodnie-z-rytmem_cz.1.pdf